Віктор Задоянний

Вчений, хімік, батько трьох дітей, трошки філософ.

Мене не погано вчили, можна сказати навіть, що добре: математичний клас, фізико-математичний ліцей, університет імені Тараса Шевченко. Років вісім тому назад, йдучи з бізнесу FMCG, шукав нову сферу прикладання зусиль. Важливо було наповнити дії сенсом – “Для чого?”.

Я вважав тоді і продовжую зараз думати, що різниця в рівні життя між нашою країною та розвинутими держава полягає, в першу чергу, в рівні освіти. У нас дуже довгий час відбувається від’ємна селекція вчителів для школи. Для того щоб зрозуміти, хто в своїй масі працює зараз вчителями, треба відверто відповісти на три питання: “Чи бажаю я щоб моя дитина вчилася в Грінченко або Драгоманова?”; “Чи бажаю я щоб моя дитина працювала вчителем в школі?”; “Чи готовий я піти працювати вчителем в школу?”.

На останнє питання я врешті решт відповів – так. Але мені весь час було тісно в рамках однієї дисципліни, я не розумію як можна відділити фізику від хімії, а їх обидві відрізати від історії.

Тому я щиро радий, що разом з іншими інтелектуалами та професіоналами вдалося створити ScienceGen, який працює повз школу. Курси, що дозволяють демонструвати красу науки, навчати бачити спільне між різними дисциплінами, допомагати створювати власний науковий спосіб мислення.

Advertisements