Біологія – наука про життя

 

Немає нічого прекраснішого за життя в усіх його проявах. І саме біологія дозволяє наблизитися до нього як ні одна наука в світі. Природа настільки мудра, що кожну секунду дає нам уроки, відкриває завісу незліченної кількості загадок і допомагає вирішити багато наших, здавалося б, повсякденних проблем . А ми дивимося на неї, і будуємо Ейфелеву вежу за принципом поєднання кісток у скелеті, розглядаємо комах, і будуємо гелікоптери, або ж, ідучи лісом, назбираємо на одязі реп’яхів, а потім додамо липучки на свою куртку. Це все з біоніки – популярного синтезу біології та інженерії. Вже не кажучи про біотехнології, завдяки яким у нас і йогурти, і сири, та інші ласощі.  

Біологія – це комплексна наука, оскільки вона тісно пов’язана з фізикою, хімією та математикою. Можливо, це та сфера, в якій знання з різних напрямків дослідження поєднуються в єдину систему, що, наприклад, підтверджує факт: під час куріння сигарети насичення крові киснем знижено до такої величини, яка спостерігається на висоті 1500 м над рівнем моря. Тут і фізика, і хімія, і математика…І ще багато чого, чи не так?! Важливо також підкреслити, що біологію неможливо зазубрити! Це не набір складних слів, а ціла система узгоджених понять і теорій. Потрібно запам’ятати основні принципи і шукати закономірності – структура(будова) обумовлює функції та мінімум місця у просторі – максимальна функціональність (наприклад, компактизація ДНК та білків).

Також останнім часом стрімко розвивається біоінформатика. Тому навіть якщо ти не плануєш бути біологом, ти можеш бути IT-шником і моделювати біологічні об’єкти та багато іншого. До слова, вчені з Гарвардського університету визначили, що 1г ДНК вміщує 700 терабайт інформації☺ То ж біологія це справді інтегральна наука, яка показує, що світ набагато ширший, ніж ми його собі бачимо!

Інна Ведмідь

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s